ES Fondi mjas lapa Skums
The text size have been saved as 80%.

Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas programma ārstu profesionālajai pilnveidei

Organizators: 
Latvijas Ārstu biedrība
Mērķauditorija: 
Veselības nozarē iesaistīto institūciju personāls – ārsti, kas ir ieguvuši fizikālās medicīnas ārsta, rehabilitologa vai fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta specialitāti, un kuriem nepieciešams apgūt vai papildināt zināšanas un prasmes fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta specialitātē.
Programmas statuss: 
Apmācība noslēgusies
Statuss: 
Aktīvs

Programmas mērķis: paplašināt fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārstu, fizikālās medicīnas ārstu un ārstu rehabilitologu kompetenci rehabilitoloģijas (fizikālās medicīnas un rehabilitācijas) jomā, sniegt zināšanas, prasmes un iemaņas, kas saistītas ar cilvēka funkcionēšanas novērtēšanu, rehabilitācijas plānu sastādīšanu, multiprofesionālas rehabilitācijas komandas darba organizēšanu un biežāk pielietojamo fizikālās terapijas modalitāšu izmantošanu slimību profilaksē, ārstēšanā un rehabilitācijā, uzsverot to klīnisko pielietojumu, zinātnisko pamatojumu un efektivitāti..

Mērķauditorija: Veselības nozarē iesaistīto institūciju personāls – ārsti, kas ir ieguvuši fizikālās medicīnas ārsta, rehabilitologa vai fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta specialitāti, un kuriem nepieciešams apgūt vai papildināt zināšanas un prasmes fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsta specialitātē.
Programmas realizētājs un kontaktpersona:
Latvijas Ārstu biedrība
Skolas iela 3, Rīga, LV 1010
Kontaktpersona: Inga Kanasta-Zabarovska
Tālr. 67240428,
e-pasts: inga [at] arstubiedriba [dot] lv  
www.arstubiedriba.lv
Programmas autori:
Prof. Aivars Vētra, medicīnas zinātņu doktors, sertificēts fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārsts, RSU Rehabilitācijas katedras docētājs, RSU Rehabilitācijas fakultātes dekāns

Doc. Inese Kokare
, medicīnas zinātņu doktore, sertificēta fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste, LU pasniedzēja
Programmas izstrādes gads: 2011
Apmācību ilgums: Programmas norises ilgums: 140 stundas:
- teorija - 70 stundas
- prakse - 70 stundas
Apmācību apliecinošais dokuments:  Veselības ministrijas izziņa un LĀB apliecība par programmas apgūšanu un iegūto kredītpunktu skaitu
Iegūto kredītpunktu/kredītstundu skaits:  140 kredītpunkti

Programmas saturs:
- Fizikālā medicīna. Fizikālo faktoru pielietošanas vispārējās indikācijas un kontrindikācijas. Elektroterapija. Ultraskaņa. Magnētterapija. Gaismas terapija. Siltuma un aukstuma dziedniecība. Balneoterapija. Masāža un vakuumterapija. Limfātisko tūsku kompleksā terapija.
- Rehabilitoloģija. Cilvēka funkcionēšana un tās ierobežojumi. Rehabilitācijas pakalpojumu organizēšana. Palīgtehnoloģijas. Arodrehabilitācija. Klīniskā rehabilitoloģija.

Lai saņemtu sertifikātu, jāapmeklē vismaz 75% kursu kopējā laika. 

Mācību materiāli



Mācību materiāls izmantojams tikai nekomerciāliem mērķiem. Pārpublicējot un citējot atsauce obligāta.

Norises laiks un vieta

Teksta izmērs:

  • Decrease
  • Normal
  • Increase

Current Size: 80%

Vai Jūs esat informēts par projekta piedāvāto iespēju saņemt finansiālu atbalstu ceļa izdevumu pieredzes apmaiņai ES?: