Projekta normatīvais pamatojums
Projekts tiek īstenots Eiropas Sociālā fonda (ESF) darbības programmas “Cilvēkresursi un nodarbinātība” papildinājuma 1.3.2.3. aktivitātes “Veselības aprūpes un veicināšanas procesā iesaistīto institūciju personāla kompetences, prasmju un iemaņu līmeņa paaugstināšana” ietvaros.
2008. gada 19. maijā tika pieņemti Ministru Kabineta noteikumi Nr.353 „Noteikumi par darbības programmas „Cilvēkresursi un nodarbinātība” papildinājuma 1.3.2.3.aktivitāti „Veselības aprūpes un veicināšanas procesā iesaistīto institūciju personāla kompetences, prasmju un iemaņu līmeņa paaugstināšana””. MK noteikumi stājās spēkā ar 2008. gada 28. maiju.
Projekta apraksts
Projekta mērķis: Nodrošināt kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu sniegšanu un efektīvu nozares administrēšanu, izglītojot cilvēkresursus veselības nozarē un piesaistot tos darba tirgum saskaņā ar valsts noteikto politiku ilgtspējīgai veselības nozares attīstībai.
Projekta būtība: Projekta ietvaros bezmaksas tālākizglītības iespējas tiks nodrošināts 47 tūkstošiem Latvijas ārstniecības nozares darbinieku visā Latvijā – ārstiem, māsām, ārstu palīgiem un citiem medicīnas darbiniekiem.
ESF līdzfinansētais projekts ir pats apjomīgākais no Latvijā līdz šim realizētajiem medicīnas darbinieku tālākizglītības projektiem – gan apmācāmo personu skaita, gan investētā finanšu apjoma ziņā.
Projekta aktivitāšu īstenošanas ilgums: 75 mēneši (2008. gada 1. oktobris – 2014. gada 31. decembris)
Projekta ieviešana un uzraudzība
Finansējuma saņēmējs – Veselības ministrija
Veselības ministrija nodrošina:
- projekta administrēšanu,
- projekta īstenošanas nodrošināšanu,
- informācijas pieejamības nodrošināšanu.
Atbildīgā iestāde:
Veselības ministrija www.vm.gov.lv
Sadarbības iestāde:
Centrālā finanšu un līgumu aģentūra www.cfla.gov.lv
Projekta finansējums
Projekta kopējās izmaksas ir Ls 11 399 712
Projekta mērķa grupa
Vidējās izmaksas uz vienu apmācāmo ir Ls 300, kas ietver apmācības programmas, mācību metodiskā materiāla izstrādi, izdošanu un apmācības procesa realizāciju.
47 000 personu – veselības aprūpes un veselības veicināšanas procesā iesaistīto institūciju personāls – ārsti, ārsta palīgi, māsas, māsas palīgi, vecmātes, funkcionālie speciālisti u.c.
Projekta sadarbības partneri
- Profesionālās biedrības
- Izglītības iestādes
- Veselības aprūpes un veicināšanas iestādes
Projekta aktivitātes
- Cilvēkresursu apmācības plāna izstrāde
- Personāla vispārējo zināšanu un prasmju pilnveide
- Personāla profesionālo zināšanu un prasmju pilnveide
- Cilvēkresursu pārkvalifikācija
- Māsas pamatspecialitātes un papildspecialitātes iegūšana
- Profesionālās darbības atjaunošana
- Personāla pieredzes apmaiņa