ES Fondi mjas lapa Skums

Tiek uzsākta pieteikšanās programmā „Hemodialīzes un nieru transplantācijas māsas papildspecialitāte”

Datums: 
27.10.2010

Latvijas Universitātes Medicīnas fakultāte ir uzsākusi pieteikšanos mācību programmā „Hemodialīzes un nieru transplantācijas māsas papildspecialitāte”. Mācības šajā programmā ir bezmaksas, un tā tiek īstenota Eiropas sociālā fonda līdzfinansētā projekta „Veselības aprūpes un veselības veicināšanas procesā iesaistīto institūciju personāla tālākizglītība nozares ilgtspējīgai attīstībai” ietvaros.
 
Pieteikšanās apmācībām tiek organizēta projekta mājas lapā www.talakizglitiba.lv, aizpildot pieteikuma anketu, vai zvanot Latvijas Universitātes Medicīnas fakultātes kontaktpersonai Dagnijai Gulbei pa tālruni 29427217. Pieteikties apmācībām ir iespējams līdz šā gada 7. novembrim, savukārt mācības sāksies 8. novembrī un noslēgsies 2011. gada aprīlī. Iesniedzamie dokumenti - pases kopija, diploma kopija un uzvārda maiņu apliecinošie dokumenti (ja mainīts uzvārds).
 
Programmas mērķis nodrošināt iespēju medicīnas māsām, kurām ir sertifikāts kādā no māsu pamatspecialitātēm, pilnveidot profesionālās prasmes un iegūt hemodialīzes un nieru transplantācijas māsas papildspecialitāti.. Kopējais mācību programmas kursa apjoms ir 480 stundas, no kurām 168 stundas ir teorijas nodarbības, 240 stundas - praktiskās nodarbības, savukārt pastāvīgais darbs - 72 stundas.
 
Hemodialīzes un nieru transplantācijas māsas papildspecialitātes studijās apgūstamais kompetenču apjoma un teorētisko zināšanu un praktisko iemaņu apraksts:
- teorētiskās un praktiskās zināšanas par hemodialīzi;
- asinsvadu pieeja hemodialīzes nodrošināšanai;
- peritoneālās dialīzes veidi, pielietojums un pacientu aprūpe;
- peritoneālo katetru veidi un šķidrumi;
- donoru un recipienta imunoloģisko saderību noteikšana;
- recipientu novērtēšana pirms transplantācijas, transplantācija;
- simultāna aizkuņģa dziedzera un nieres transplantācija;
- spēja apmācīt pacientus, lai viņi varētu veikt pašaprūpi mājas apstākļos;
- komplikāciju, t.sk. infekciju profilakse un to novēršanas iespējas;
- pacientu dzīves kvalitātes rādītāju izmaiņas, saskarsmes prasmes komandā.
 
Mācības paredzētas 2 reizes mēnesī, katru otro nedēļu no plkst. 9:00 līdz 16:10. Apmācību norises vieta: Latvijas Universitātes Medicīnas fakultāte (Rīgā, Šarlotes ielā 1a) un VSIA „Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca” (Rīgā, Pilsoņu iela 13).

Teksta izmērs:

  • Decrease
  • Normal
  • Increase

Current Size: 80%

Vai Jūs esat informēts par projekta piedāvāto iespēju saņemt finansiālu atbalstu ceļa izdevumu pieredzes apmaiņai ES?: