ES Fondi mjas lapa Skums

Antenatālā aprūpe un prenatālā diagnostika

Mērķauditorija: 
Ģimenes ārsti, ģimenes ārsta praksē iesaistītās māsas un ārsta palīgi, ginekologi – dzemdību speciālisti, vecmātes
Programmas statuss: 
Apmācība noslēgusies
Statuss: 
Aktīvs
Programmas mērķis: uzlabot antenatālo aprūpi, lai samazinātu prenatāli nediagnosticētu augļa iedzimtu anomāliju un aneiploīdijas gadījumu skaitu, kā arī samazinātu perinatālo saslimstību un mirstību, tajā skaitā no preeklampsijas, intrauterīnas augļa augšanas aiztures, intrauterīnas augļa nāves, infekcijām un ekstragenitālām saslimšanām. Palīdzēt praktizējošiem ģimenes ārstiem, ģimenes ārsta praksē strādājošām māsām un ārsta palīgiem, vecmātēm pieņemt atbilstošus lēmumus par antenatālo aprūpi, lai nodrošinātu vesela bērna piedzimšanu ar minimālu risku mātei un bērnam. Motivēt minētus speciālistus grūtniecības laikā pielietot un izvērtēt uzticamus, zinātniski pierādītus marķierus aneiploīdijas diagnostikā un sekot praktiskām rekomendācijām, lai īstenotu praksē Dauna sindroma, STS un gestācijas diabēta skrīningu.

Mērķauditorija: Ģimenes ārsti, ģimenes ārsta praksē iesaistītās māsas un ārsta palīgi, ginekologi – dzemdību speciālisti, vecmātes, kas vēlas apgūt un papildināt zināšanas un prasmes par antenatālo aprūpi un prenatālo diagnostiku
Programmas realizētājs un kontaktpersona: Rīgas Stradiņa universitāte
Adrese: Dzirciema iela 16, Rīga, LV-1007
www.rsu.lv
Kontaktpersonas: Sanita Roģe, tālr. 67409209; Ilze Rudzīte, tālr. 67409208
e-pasts: esfkursi [at] rsu [dot] lv 
 Programmas autori:
Natālija Vedmedovska, ginekologs dzemdību speciālists, Dr.med., RSU docente
Ieva Grīnfelde, ārste ģenētiķe, BKUS Medicīniskās ģenētikas klīnika
Vija Bathena, Mg.soc.sc., vecmāte, Rīgas Dzemdību nams
 Apmācību ilgums:
16 stundas (2 dienas):
- teorija 10 stundas
- prakse 6 stunda
Apmācību apliecinošais dokuments: Veselības ministrijas izziņa
Iegūto kredītpunktu/kredītstundu skaits: Tiks precizēts
 
Rēzeknes, Valmieras, Gulbenes, Rīgas, Jelgavas un Liepājas grupas ir nokomplektētas un pieteikšanās noslēgusies.

Lai pieteiktos apmācībām:
Spiediet sarkano pogu "Pieteikties", aizpildiet pieteikuma anketu, izvēlēties Jums vēlamāko kursu norises laiku un vietu, tad spiediet "Nosūtīt". Kursu organizatori ar Jums sazināsies, lai informētu par precīzu kursu norises laiku un vietu.

Programmas apraksts
Programma iepazīstina ar sieviešu anatomiju, fizioloģiju, agrīnas grūtniecības pazīmēm, grūtniecības diagnostiku un laika noteikšanu, biežākām sūdzībām, ar fizioloģiskām izmaiņām grūtniecības laikā, kā arī ar potenciālo un esošo grūtnieču riska faktoriem. Dod izpratni par mātes saslimšanu ietekmi uz augļa attīstību - cukura diabēts, epilepsija, fenilketonūrija, grūtniecības laikā lietoto medikamentu ietekmi uz augli, kritiskiem periodiem iespējamai teratogēnai iedarbībai uz embriju. Kurss sniedz zināšanas par grūtniecības norisi pacientēm ar ekstraģenitālām saslimšanām (sirds-asinsvadu sistēmas slimībām, nieru slimībām, kuņģa-zarnu trakta slimībām, endokrīnām saslimšanām, anēmiju, epilepsiju, trombofilijām) un iespējamām komplikācijām mātei un bērnam. Sniedz spēju orientēties antenatālas aprūpes sistēmā, lai profilaktiski ietekmētu dažu patoloģiju attīstību (piem. preeklampsija, Rh izosensibilizācija, CD vai gestācijas diabēts), lai savlaicīgi atklātu un novērstu fizioloģiskas norises novirzes, kā arī ieteiktu iespēju atrisināt grūtniecību ar minimālu risku mātei un jaundzimušajam. Pilnveido zināšanas par visbiežākām augļa anomālijām un hromosomu aberācijām, indikācijām prenatālai diagnostikai; prenatālā diagnostikā pielietotām metodēm (ultraskaņas skenēšana, bioķīmiskie marķieri), par pirmā trimestra skrīningu un datu interpretāciju, kā arī prenatālās diagnostikas invazīvām procedūrām. Programma dod izpratni par rīcības nozīmīgumu, ja ir aizdomas vai ir apstiprināta augļa patoloģija.

Mācību materiāliMācību materiāls izmantojams tikai nekomerciāliem mērķiem. Pārpublicējot un citējot atsauce obligāta.

Norises laiks un vieta

Teksta izmērs:

  • Decrease
  • Normal
  • Increase

Current Size: 80%

Vai Jūs esat informēts par projekta piedāvāto iespēju saņemt finansiālu atbalstu ceļa izdevumu pieredzes apmaiņai ES?: