ES Fondi mjas lapa Skums

Notiek nacionālās neatliekamās medicīniskās palīdzības un katastrofu medicīnas mācības „Dzīvības cena 2013”

Datums: 
16.09.2013
No šdienas, 16.septembra, līdz pat 18. septembrim tālākizglītības programmas „Neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšana ārkārtas situācijās ar daudz cietušajiem” ietvaros Latvijas Ārstu biedrība (LĀB), Nacionālais sabiedrības veselības institūts un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) organizēs nacionālās neatliekamās medicīniskās palīdzības un katastrofu medicīnas mācības „Dzīvības cena 2013”.

Šīs būs līdz šim vērienīgākās šāda veida mācības Latvijā, kas ietvers plaša mēroga autokatastrofas simulāciju, kā arī cita veida situāciju simulācijas, ar kurām saskaras NMPD personāls. „Šīs trīs dienu mācības ļaus mums novērtēt, kā mēs tiekam galā ar katastrofām. Par laimi tik liela mēroga autokatastrofa, kāda tiks imitēta šajās mācībās, Latvijā nav vēl bijusi,” sacīja LĀB prezidents Pēteris Apinis.

Mācībās tiks imitēta satiksmes autobusa sadursme ar citu transportu, kā rezultātā vairākiem desmitiem cilvēku būs nepieciešama medicīniskā palīdzība, bet katastrofas novēršanā tiks iesaistīti visi nepieciešamie glābšanas dienesti.

NMPD direktors Armands Ploriņš norādīja, ka šīs Latvijā būs lielākās mācības, kurās iesaistīts NMPD. Mācībās piedalīsies 20 NMPD brigādes jeb vairāk kā 100 cilvēku, kā arī tiks iesaistīta Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīca (RAKUS), uz kurieni tiks nogādāti cietušie.

„Mūsu sadarbība ar NMPD ir atstrādāta, bet līdz šim nav bijušas situācijas, kurās būtu jāuzņem daudz pacientu vienlaicīgi. Šobrīd mēs nezinām, cik daudz būs cietušo, bet mācībām esam gatavi. Esam gatavi uzņemt cietušos,” uzsver RAKUS Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītāja vietnieks Aleksejs Višņakovs.

Teksta izmērs:

  • Decrease
  • Normal
  • Increase

Current Size: 80%

Vai Jūs esat informēts par projekta piedāvāto iespēju saņemt finansiālu atbalstu ceļa izdevumu pieredzes apmaiņai ES?: